تیترفرهنگی

استقبال از طرح تابستانه کتاب ۹۹

افشین تحفه گر معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی بهمراه شانه چی سرپرست اداره چاپ اداره کل بمنظور نظارت بر نحوه اجرای طرح تابستانه کتاب توسط کتابفروشی ها از چند کتابفروشی در مشهد بازدید بعمل آورد

به گزارش خبر 8 افشین تحفه گر معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی بهمراه شانه چی سرپرست اداره چاپ اداره کل بمنظور نظارت بر نحوه اجرای طرح تابستانه کتاب توسط کتابفروشی ها از چند کتابفروشی در مشهد بازدید بعمل آورد.
تحفه گر در حاشیه این بازدید گفت : همزمان با آغاز اجرای طرح تابستانه کتاب از ۱۸ مرداد ماه در سراسر کشور،اجرای این طرح در این استان نیز شروع شده است .وی ادامه داد:در استان خراسان رضوی تعداد کل کتابفروشی هایی که جهت اجرای این طرح شرکت نموده اند ۸۲ کتابفروشی است. از این تعداد ۶۳ کتابفروشی مربوط به مشهد و۱۹ کتابفروشی مربوط به شهرستان ها میباشد.
کتابفروشی هایی که در سه روز نخست اجرای طرح تابستانه کتاب فروش داشته اند ۷۰ کتابفروشی بوده که تعداد ۵۴ کتابفروشی مربوط به شهر مشهد و ۱۶کتابفروشی نیز مربوط به شهرستان های استان بوده است .
در ادامه تحفه گر گفت : مبلغ کل یارانه اختصاص یافته به این استان ۲۴۲۷۰۰۰۰۰۰ ریال ، که تا امروز مبلغ ۷۲۹۴۸۸۷۰۴ریال آن مصرف شده است. کل فروش کتابفروشی های استان تا امروز مبلغ ۳۹۱۷۷۵۱۷۹۵ریال با11500نسخه کتاب بوده است و بیشترین فروش تا امروز مربوط به کتابفروشی کتاب آبان شهرستان مشهد با مبلغ ۵۳۹۱۷۳۵۰۰ ریال می باشد.
وی خاطرنشان کرد: طرح تابستانه کتاب امسال از18 مرداد آغاز وتا30مرداد ادامه دارد ازانجاکه بدلیل استقبال درسه روز اول یارانه برخی از کتابفروشی ها به اتمام رسیده است درخواست کرد تاعلاقمندان در اولیت فرصت وترجیها ازطریق سفارش غیرحضوری اقدام به خرید کتوب مورد نظر بنمایند

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن