اجتماعیتیتر

تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند

تستهای آزمایشگاهی که هم اکنون توسط یک گروه مطالعاتی از دانشگاه پزشکی وین ساخته شده است، می تواند تشخیص دهد که آیا بیماران کووید۱۹ پس از ابتلا به این بیماری، آنتی بادی های محافظتی ایجاد می کنند یا خیر، با این تست مشخص شد تنها ۶۰ درصد بیماران مبتلا به کووید۱۹ آنتی بادی محافظ دارند.

تستهای آزمایشگاهی که هم اکنون توسط یک گروه مطالعاتی از دانشگاه پزشکی وین ساخته شده است، می تواند تشخیص دهد که آیا بیماران کووید19 پس از ابتلا به این بیماری، آنتی بادی های محافظتی ایجاد می کنند یا خیر. یافته اصلی این آزمایش بدین شرح است: دانشمندان موسسه پاتوفیزیولوژی و تحقیقات آلرژی دانشگاه پزشکی وین کشف کردند که فقط حدود 60٪ بیمارانی که کووید19 داشته اند و از آن بهبود یافته اند، آنتی بادی های محافظ ایجاد می کنند و برای اولین بارآنها توانستند نشان دهند كه بعضی از آنتی بادی ها با افزودن آن به سلول های میزبان، به میزبان كمك می كنند. نتایج اخیراً در ژورنال برجسته”آلرژی” منتشر شده است.

محققان مرکز پاتوفیزیولوژی، عفونی و ایمونولوژی دانشگاه پزشکی وین به رسرپرستی رودولف والنتا تست آزمایشگاهی ELISA را برای شناسایی بیمارانی که پس از داشتن کووید19 آنتی بادی های محافظتی ایجاد کرده بودند، ایجاد کرد.

این تست آزمایشگاهی نشان داد که تنها 60٪ از بیماران با ابتلا به کووید 19آنتی بادی هایی را ایجاد می کنند که تعامل دامنه اتصال گیرنده SARS-CoV-2 (RBD) با ACE2 را مهار می کند. گیرنده آنژیوتانسین2 در حال تبدیل آنزیم برای SARS-CoV-2 بطور عمده در مجاری تنفسی و سایر ارگان های تحت تأثیر ویروس رخ می دهد.

“نتیجه مثبت این است که ما اکنون یک تست داریم که می تواند آنتی بادی ها را شناسایی کند و نشان دهد که آیا افرادی که قبلاً آلوده شده اند ایمنی محافظتی دارند یا خیر.”

این تیم تحقیقاتی همچنین دریافتند که سیستم ایمنی سلولهای متشکل از RBD و آنتی بادی های بیمار، میزان اتصال بیشتری به گیرنده آنژیوتانسین2 دارند. این مکانیسم تا کنون ناشناخته است که چرا ویروس را قادر می سازد تا بتواند راحت تر روی سلولها بپیوندد.

این اولین مطالعه برای نشان دادن اتصال بالا به گیرنده آنژیوتانسین2 توسط سیستم ایمنی بدن حاوی RBD و آنتی بادی های بیمار است. به طورکلی، این باعث می شود ویروس بتواند سلولها را آلوده کند. “

اکنون تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که نوع مصونیت و معنی مصون بودن برای توسعه واکسن چیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن